Znajdź nas na FacebookuZnajdź nas na Facebooku

AKTUALNOŚCI

Trwa postępowanie na wybór GRI
07
MARCA
2016
TRWA POSTĘPOWANIE NA WYBÓR GRI
Komisja przetargowa zatwierdziła Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia przygotowaną przez Energoprojekt-Katowice i udostępniła trzem oferentom: Alstom, General Electric i Siemens. Termin składania ofert został wyznaczony na 25 marca 2016 r. Wybór Generalnego Realizatora Inwestycji jest kontynuacją postępowania, które odbywało się w latach 2013-2014 w Elektrowni Puławy.
 

Do udziału w postępowaniu na wybór GRI zostały wybrane firmy na podstawie dwóch kryteriów:
1.            Złożyły oferty wstępne przy poprzednim postępowaniu.
2.            Są producentami turbin gazowych oraz urządzeń dla bloków gazowo- parowych.

W wyniku zastosowania tych dwóch kryteriów, do postępowania zostały zaproszone Alstom, General Electric, Siemens. - Kompetencje do budowy elektrowni ma wiele film, jednak o efektywności funkcjonowania elektrowni decyduje technologia i jakość wykorzystanych urządzeń, a takich firm jest niewiele. To właśnie te firmy powinny ponosić odpowiedzialność za uzyskiwane efekty w wyniku przeprowadzonej inwestycji - mówi Zygmunt Kwiatkowski, Prezes Zarządu Elektrowni Puławy Sp. z o. o.

Alstom Power Sp. z o. o.- międzynarodowy koncern zajmujący się infrastrukturą energetyczną
i transportową. Producent turbin parowych i gazowych, generatorów oraz odlewów turbinowych i okrętowych.
W Polsce Alstom zatrudnia ok. 3,2 tys. pracowników. Najważniejsze zakłady produkcyjne Alstom w Polsce znajdują się w Elblągu (Fabryka Turbin, Odlewnia Staliwa i Żeliwa), Wrocławiu (Fabryka Generatorów) i Chorzowie (Fabryka Taboru Szynowego Alstom Konstal).

General Electric Company Polska Sp. z o. o.- GE rozpoczęło działalność w Polsce w 1992 roku, mając jednego pracownika. Od tego czasu GE wyrosło na jedną z największych firm w Polsce i zatrudnia dziś ponad 10000 osób w takich obszarach jak energetyka, lotnictwo, zaawansowane technologie medyczne czy produkcja sprzętu elektrycznego.

Siemens Sp. z o. o.- Siemens zaopatruje świat w rozwiązania niezbędne do sprostania wyzwaniom wynikającym ze zmian demograficznych, urbanizacji, zmian klimatu i globalizacji. Ze swoją szeroką ofertą najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych zajmuje mocną pozycję w całym obszarze biznesowym związanym z elektryfikacją – od wytwarzania energii, przez jej transmisję, dystrybucję i inteligentne sieci, po efektywne wykorzystanie energii elektrycznej we wszystkich obszarach gospodarki.

KONTAKT

Elektrownia Puławy Sp. z o.o.
ul. Komunalna 24
24-100 Puławy
tel. +48 81 8867236
kontakt@elektrownia.pulawy.pl

DLA PRASY

Kontakt dla mediów
Michał Mulawa
Rzecznik Prasowy
Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Michal.Mulawa@grupaazoty.com
tel.kom 603 133 153
tel. (81) 565 21 76