Fotowoltaika dla firm dotacje 2022 – z jakiej formy wsparcia mogli skorzystać przedsiębiorcy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm – nie tylko odbiorców prywatnych – rozgląda się za nieco tańszą alternatywą korzystania z energii elektrycznej. Nie da się bowiem ukryć, że ceny prądu w ostatnich latach wyjątkowo poszybowały w górę, co z kolei przełożyło się na niezadowolenie znaczniej części prosumentów. Rząd i oferowane przez niego programy zachęcają firmy do montażu paneli słonecznych. Tak więc – fotowoltaika dla firm dotacje 2022 – z jakich form wsparcia mogli korzystać przedsiębiorcy?

Fotowoltaika dla firm dotacje 2022 i programy oferowane przez polski rząd

Nie da się ukryć, że sam zakup i montaż – a często nawet i sam projekt – instalacji fotowoltaicznej pociągał za sobą konieczność pokaźnej inwestycji kapitału. Nawet prężnie rozwijające się firmy poszukiwały więc form wsparcia pieniężnego, które zagwarantują im to, że jednorazowa instalacji fotowoltaiki nie wpłynie negatywnie na płynność finansową. Fotowoltaika dla firm – dotacje 2022 to szeroki pakiet pomocy, zagwarantowany przedsiębiorcom przez polski rząd. Wśród najważniejszych form wsparcia można wymienić:

fotowoltaika dla firm dotacje
  • Program Energia Plus – te dotację na fotowoltaikę mają obowiązywać dla przedsiębiorców aż do 2025 roku. Warto jednak liczyć się z tym, że minimalna inwestycja – by starać się o dofinansowanie w ramach tego programu – to pół miliona złotych.
  • Program Nowa Energia – fotowoltaika dla firm – dotacje 2022 z Programem Nowa Energia również obowiązują do 2025 roku. W jego ramach można uzyskać pożyczkę na korzystnych warunkach, która pokryje nawet 85% całościowej inwestycji w montaż i instalację paneli słonecznych.

Jak więc widać, fotowoltaika dla firm – dotacje 2022 prezentują się całkiem korzystnie, szczególnie z punktu widzenia przedsiębiorców. Więcej na temat fotowoltaiki dla firm dotacje 2022 znajdziesz na E.ON

Fotowoltaika dla firm i dotacje regionalne 2022

Niektórzy przedsiębiorcy, którzy zainteresowani są zakupem i montażem paneli słonecznych, mogą również skorzystać z szeregu dotacji regionalnych. Warto jednak mieć na uwadze to, że na taki krok zdecydowało się jak do tej pory tylko kilka regionów – województw i gmin – w naszym kraju. Co więcej, dofinansowanie w ramach regionalnych dotacji również będzie nieco niższe, w porównaniu do dofinansowania oferowanego przez ogólnopolskie programy.