Znajdź nas na FacebookuZnajdź nas na Facebooku

AKTUALNOŚCI

Elektrownia czeka na pozwolenie na budowę
19
LUTEGO
2016
ELEKTROWNIA CZEKA NA POZWOLENIE NA BUDOWĘ
Władze spółki spodziewają się wydania decyzji w marcu, równolegle trwają procedury, które umożliwią wejście na teren budowy w drugim kwartale 2016 r. W grudniu 2015 r. Energoprojekt-Katowice  złożył  wniosek o pozwolenie na budowę Elektrowni Puławy wraz z projektem budowlanym w  Starostwie Powiatowym w Puławach.
 

Zakup gazu
 
Firma doradcza PwC zakończyła prace związane z przygotowaniem zapytania ofertowego na dostawę gazu do elektrowni  w ilości ok. 600 mln m³. W najbliższym czasie zostaną rozesłane do kilkudziesięciu firm w Europie, potencjalnych dostawców, m.in. PGNIG, BP, E.ON, EXXON MOBIL, GDF, RWE, SHELL, STATOIL . Dobiegły końca prace  związane z zasilaniem Elektrowni Puławy w surowiec. W tym zakresie spółka podpisała umowę z GAZ- SYSTEM S.A.

Docelowy układ energetyczny

Energoprojekt-Katowice S.A przygotował „Koncepcję powiązań Elektrowni Puławy z istniejącą infrastrukturą Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. w Puławach w zakresie  :
1.            Sposobu przekazania produktów.
2.            Podłączenia do infrastruktury istniejącej Elektrociepłowni zakładowej.

Nowa koncepcja Elektrowni Puławy to blok gazowo-parowy i częściowo zmodernizowana elektrociepłownia oparta na węglu kamiennym, która będzie stanowiła niezbędne uzupełnienie dla bloku gazowego. W dotychczasowej elektrociepłowni będą zmodernizowane trzy kotły. Ten docelowy układ energetyczny daje gwarancję bezpieczeństwa dostaw ciepła technologicznego i energii dla puławskich Azotów.

KONTAKT

Elektrownia Puławy Sp. z o.o.
ul. Komunalna 24
24-100 Puławy
tel. +48 81 8867236
kontakt@elektrownia.pulawy.pl

DLA PRASY

Kontakt dla mediów
Michał Mulawa
Rzecznik Prasowy
Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Michal.Mulawa@grupaazoty.com
tel.kom 603 133 153
tel. (81) 565 21 76