Aktualnosci - Elektrownia Pulawy
Znajdź nas na FacebookuZnajdź nas na Facebooku

AKTUALNOŚCI

Elektrownia czeka na pozwolenie na budowę
19
LUTEGO
2016
ELEKTROWNIA CZEKA NA POZWOLENIE NA BUDOWĘ
Władze spółki spodziewają się wydania decyzji w marcu, równolegle trwają procedury, które umożliwią wejście na teren budowy w drugim kwartale 2016 r. W grudniu 2015 r. Energoprojekt-Katowice  złożył  wniosek o pozwolenie na budowę Elektrowni Puławy wraz z projektem budowlanym w  Starostwie Powiatowym w Puławach.
 

Zakup gazu
 
Firma doradcza PwC zakończyła prace związane z przygotowaniem zapytania ofertowego na dostawę gazu do elektrowni  w ilości ok. 600 mln m³. W najbliższym czasie zostaną rozesłane do kilkudziesięciu firm w Europie, potencjalnych dostawców, m.in. PGNIG, BP, E.ON, EXXON MOBIL, GDF, RWE, SHELL, STATOIL . Dobiegły końca prace  związane z zasilaniem Elektrowni Puławy w surowiec. W tym zakresie spółka podpisała umowę z GAZ- SYSTEM S.A.

Docelowy układ energetyczny

Energoprojekt-Katowice S.A przygotował „Koncepcję powiązań Elektrowni Puławy z istniejącą infrastrukturą Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. w Puławach w zakresie  :
1.            Sposobu przekazania produktów.
2.            Podłączenia do infrastruktury istniejącej Elektrociepłowni zakładowej.

Nowa koncepcja Elektrowni Puławy to blok gazowo-parowy i częściowo zmodernizowana elektrociepłownia oparta na węglu kamiennym, która będzie stanowiła niezbędne uzupełnienie dla bloku gazowego. W dotychczasowej elektrociepłowni będą zmodernizowane trzy kotły. Ten docelowy układ energetyczny daje gwarancję bezpieczeństwa dostaw ciepła technologicznego i energii dla puławskich Azotów.

KONTAKT

Elektrownia Puławy Sp. z o.o.
ul. Komunalna 24
24-100 Puławy
tel. +48 81 8867236
kontakt@elektrownia.pulawy.pl

DLA PRASY

Kontakt dla mediów
Michał Mulawa
Rzecznik Prasowy
Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Michal.Mulawa@grupaazoty.com
tel.kom 603 133 153
tel. (81) 565 21 76