Znajdź nas na FacebookuZnajdź nas na Facebooku

AKTUALNOŚCI

Trzy banki chcą finansować budowę Elektrowni Puławy
10
MARCA
2016
TRZY BANKI CHCĄ FINANSOWAĆ BUDOWĘ ELEKTROWNI PUŁAWY
EBOR, BGK I ING złożyły pisemne deklaracje finansowania inwestycji Elektrownia Puławy. Blok Gazowo- Parowy o mocy 400 MWe to jedna z kluczowych inwestycji Grupy Azoty PUŁAWY i największy projekt energetyczny realizowany w ostatnim czasie na Lubelszczyźnie, jej budżet przekroczy 1 mld zł.

Pisemne deklaracje finansowania złożyły  następujące banki:

EBOR do 100 mln Euro
BGK do 1 mld PLN
ING do 300 mln PLN

- Trzy banki złożyły pisemną informację o potencjalnym zaangażowaniu w finansowanie inwestycji, jest to kwota dwukrotnie większa niż kwota przyjęta w założonym budżecie. Deklaracje te świadczą o pozytywnej ocenie ekonomiki projektu – mówi Zygmunt Kwiatkowski, Prezes Zarządu Elektrowni Puławy Sp. z o. o.

Budżet realizowanej inwestycji opiewa na 1,1 mld zł, z czego 30% to środki własne, a 70 % finansowanie dłużne.  Elektrownia Puławy będzie niskoemisyjna i bezodpadowa, bo zasilana gazem ziemny, co wpisuje się w politykę klimatyczną Unii Europejskiej. Rozwój energetyki gazowej pozwala na znaczne obniżenie kosztów ponoszonych z tytułu emisji dwutlenku węgla. Nowa elektrociepłownia gazowa będzie współpracowała z obecnie istniejąca w puławskich azotach elektrociepłownią węglową o mocy 117 MWe, która zostanie zmodernizowana.

KONTAKT

Elektrownia Puławy Sp. z o.o.
ul. Komunalna 24
24-100 Puławy
tel. +48 81 8867236
kontakt@elektrownia.pulawy.pl

DLA PRASY

Kontakt dla mediów
Michał Mulawa
Rzecznik Prasowy
Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Michal.Mulawa@grupaazoty.com
tel.kom 603 133 153
tel. (81) 565 21 76