Przepisanie licznika prądu – jak wygląda cała procedura?

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda przepisanie licznika prądu‍ i jakie dokumenty trzeba mieć do tego celu przygotowane. Otóż warto wiedzieć, że do przepisania potrzebne jest przygotowanie protokołu zdawczo-odbiorczego licznika. Co istotne, trzeba również przygotować akt własności bądź też umowę o najmie lokalu. Oczywiście niezbędną dokumentację stanowi także dowód tożsamości ze zdjęciem. Cała procedura przepisania może być wykonana od razu bądź też może trwać nawet kilkanaście dni. Warto również dodać, że przy przepisywaniu można zmienić warunki umowy.

Jakich formalności trzeba dokonać, aby przepisać licznik prądu?

W celu dokonania wszelkich formalności potrzebny będzie numer licznika bądź też numer PPE czyli Punkt Poboru Energii. Jak można znaleźć te wszystkie informacje? Otóż znajdują się one na ostatniej fakturze za prąd, która wystawiona była na poprzedniego właściciela. W przypadku przepisania licznika od dewelopera, potrzebne będą dane osoby zamieszkującej lokal. Wówczas z pomocą dowodu osobistego, adresu i numeru seryjnego licznika można dokonać prawidłowego przepisania. Osoba, która odbiera klucze od dewelopera, może wybrać ofertę odpowiadającą indywidualnym potrzebom.

Zmiana właściciela licznika a formalności załatwiane przez internet

żarówka
Przepisanie licznika prądu – to warto wiedzieć!

Klienci, którzy objęli prawo własności po śmierci, z pomocą skanu dokumentu potwierdzającego dziedziczenie po zmarłym kliencie, mogą dokonać przepisania licznika. Ważną informacją jest fakt, że w tym przypadku do zmiany nie jest wymagany protokół zdawczo-odbiorczy, tak jak było to konieczne w wyżej wymienionym przypadku. Oczywiście w tym przypadku nowy właściciel licznika może wybrać dla siebie najatrakcyjniejszą ofertę i taryfę. Warto dodać, że obecnie można dokonać zmiany właściciela za pomocą ścieżki online, co stanowi niewątpliwe ułatwienie dla osób, które poszukują wygodnych i szybkich rozwiązań. Intuicyjna strona internetowa przeprowadza przez cały proces, procedura nie powinna trwać więcej niż 15 minut.