Taryfa G11- dla kogo?

Nie da się ukryć, że to właśnie taryfa G11 obok G12 stanowi jedną z najpopularniejszych, które przeznaczone są dla odbiorców indywidualnych. Co więcej, znajduje się ona w ofercie praktycznie wszystkich dostawców prądu. Bardzo często można spotkać się z określeniem taryfy uniwersalnej, całodobowej lub jednostrefowej. Charakteryzuje się ona stałą ceną prądu w każdej godzinie. Jednak dla kogo jest ona przeznaczona i czy warto z niej skorzystać?

Dla kogo przeznaczona jest taryfa G11?

Taryfa G11, podobnie jak każda inna taryfa z grupy G kojarzona jest z gospodarstwami domowymi. Niemniej jednak w przypadku G11 jej klientów może być znacznie więcej. Sprawdzi się ona w przypadku:

  • akademików
  • klasztorów
  • plebanii
  • domów dziecka
  • hospicjów
  • przedstawicielstw dyplomatycznych

Taryfa G11 jest także polecana w przypadku rozliczania zużycia prądu w garażach czy nawet domkach letniskowych. Jest ona łatwo dostępna i uniwersalna, co wpisuje się w oczekiwania większej części konsumentów. Osoby, które trudnią się prowadzeniem działalności gospodarczej i obecnie korzystają z tej taryfy, wcale nie muszą z niej rezygnować, w momencie kiedy działalność zarejestrowana jest w mieszkaniu. Niemnie jednak jeśli na miejscu przyjmujemy duże grupy klientów, koniecznością będzie zmiana taryfy.

Taryfa G11- czy warto?

Okazuje się, że taryfa G11 (więcej na jej temat tutaj) jest jedną z najpopularniejszych w naszym kraju. Obecnie korzysta z niej ponad 13 milionów gospodarstw domowych. Szacuje się również, że właśnie z tej taryfy korzysta również ponad 10 milionów klientów, z których większą część stanowią odbiorcy taryfowi, a około 100 tysięcy z nich to odbiorcy TPA. Taryfa nie bez powodu nazywana jest uniwersalną, gdyż w niej obowiązuję stała cena prądu w każdej godzinie. Tym samym nie narażamy się na drastyczne zmiany na naszych rachunkach za prąd, a także mamy swoistą gwarancję stałych cen, które są ustalane przez Urząd Regulacji Energetyki. Sprzedawcy więc nie mogą samowolnie podnieść lub obniżyć kosztów dostarczanego klientom prądu.