Taryfa G11 – zyskaj pewność i spokój dzięki stałej cenie prądu!

Nie potrafisz się zatrzymać… Działasz non stop na wysokich obrotach, a Twoje sprzęty elektryczne muszą dotrzymywać Ci kroku o każdej porze dnia i nocy? Wybierz taryfę G11, a zyskasz gwarancję stałej i jednolitej ceny prądu!

Taryfa G11 – charakterystyka

Taryfa G11 to (wraz z G12) taryfa podstawowa dla odbiorców indywidualnych. Mają ją w swojej ofercie chyba wszyscy sprzedawcy prądu.

Często można spotkać się z określaniem tej taryfy nazwą „taryfy uniwersalnej”, „jednostrefowej” lub „całodobowej”. Określenia te pochodzą od najbardziej charakterystycznej cechy G11, jaką jest stała cena prądu bez względu na godzinę, porę doby czy dzień tygodnia. Taryfę G11 zalicza się do rozliczenia jednostrefowego.

Kto ma prawo rozliczać się z elektrownią w oparciu o taryfę G11?

Wszyscy odbiorcy indywidualni (stąd „G” w nazwie taryfy, pochodzące od słów „Gospodarstwa domowe”). Oprócz nich prawo do korzystania z tej taryfy mają jednak także inne podmioty, m.in.:
– konsulaty i ambasady,
– domy opieki społecznej,
– domy dziecka,
– internaty i akademiki,
– klasztory i plebanie.

Możesz również zdecydować się na podpisanie umowy na tę taryfę, aby rozwiązać kwestię zasilania w domku letniskowym i altanie, na kempingu czy w garażu.

Jedynym ograniczeniem jest to, że Twój pobór mocy nie może przekraczać 40 kW, a energia nie może być wykorzystywana na potrzeby działalności gospodarczej.

Taryfa G11 i taryfa G12 – porównanie

Większość odbiorców indywidualnych waha się pomiędzy tymi dwiema taryfami. Każda z nich jest dobrym wyborem, ale dla innych grup odbiorców.

Zdecyduj się na taryfę G12, jeśli:
– przez cały dzień pracujesz,
– z urządzeń energochłonnych korzystasz głównie wieczorami,
– planujesz wykorzystywać prąd do celów grzewczych.

Na taryfę G11 powinni natomiast zdecydować się ci, którzy:
– nie używają ogrzewania elektrycznego,
– nie mają możliwości rozłożenia i kontroli wykorzystania prądu (np. pracują z domu, są na emeryturze itp.),
– cenią sobie wygodę i nie chcą, aby ich możliwości korzystania ze sprzętów elektrycznych były ograniczane do czasu trwania godzin „taniego prądu”.