Jak przebiega ładowanie hulajnóg i ile można na nim zaoszczędzić?

Hulajnogi elektryczne są obecnie jednym z najczęściej wybieranych środków transportu na terenie miasta. Dzięki  dużej mobilności możemy za ich pomocą dotrzeć szybko i sprawnie do pracy czy szkoły. Jednak hulajnogi elektryczne to nie tylko szybkie przemieszczanie się, ale również duża oszczędność. Ładując hulajnogi, oszczędzamy znaczną sumę pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na paliwo. Sprawdźmy, jak przebiega proces ładowania i ile możemy na nim zaoszczędzić? 

Jak odbywa się ładowanie hulajnóg?

ładowanie hulajnóg

Ładowanie hulajnogi elektrycznej to prosty i niewymagający proces. Najczęściej w zestawie z hulajnogą mamy dołączony zasilacz, który wystarczy tylko podłączyć do prądu, aby naładować sprzęt. Przy pierwszym ładowaniu hulajnogi należy naładować akumulator do pełna, ma to dobry wpływ na jego późniejsze użytkowanie. Aby  ładowanie hulajnóg przebiegło prawidłowo, należy podłączyć zasilacz do prądu, a następnie do gniazda ładującego hulajnogę. Cała czynność nie różni się zbytnio od ładowania innych urządzeń elektrycznych. Więcej na temat ładowania hulajnóg znajdziesz na: https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/baza-wiedzy/artykuly/hulajnoga-do-celu-czyli-dlaczego-warto-inwestowac-w-miejska-mikromobilnosc

Od czego zależy szybkość ładowania hulajnóg?

Ładowanie hulajnóg może przebiegać z różną prędkością. Wpływ na szybkość ładowania ma moc zasilacza i pojemność akumulatora. Im zasilacz ma wyższa napięcie, tym szybciej naładuje nasza akumulator. Jednak czas ładowania może się wydłużyć w zależności od pojemności baterii. Im większą ilość energii może zmagazynować akumulator, tym dalej będziemy mogli przejechać, ale również czas ładowania zostanie wydłużony. Ważne jest, aby przed użyciem hulajnogi upewnić się, że jest odpowiednio naładowana. Dodatkowo na wszelki wypadek warto posiadać przy sobie zasilacz, który naładuje pojazd w momencie wyczerpania baterii.

Ile można zaoszczędzić, korzystając z hulajnogi elektrycznej?

Samo podróżowanie za pomocą hulajnogi to spora oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. W zależności od modelu hulajnogi koszty ładowania mogą wynieść nawet kilkadziesiąt groszy, co sprawia, że poruszanie się nią jest znacznie tańsze od komunikacji miejskiej czy samochodu. Dodatkowo oszczędzamy cenny czas, który spędzamy w korkach lub czekając na autobus. Wysokość kwot, jakie oszczędzimy, jest uzależniona od ilości jazd i odległości, na których się przemieszczamy, ale w niektórych przypadkach koszt hulajnogi może się zwrócić już po pół roku.